Şartlar ve Koşullar

www.yurtisi.com’a hoş geldiniz! Lütfen Hizmet Koşullarını (“Sözleşme”) dikkatle okuyunuz. www.yurtisi.com internet sayfasını kullanmanız bu Sözleşmeyi onayladığınız manasına gelecektir.
Bu Sözleşme, “www.yurtisi.com” internet sitesine ve ’ye ulaşımınız ya da bunları kullanımınız ile alakalı olarak sizin ve www.yurtisi.com arasındadır. www.yurtisi.com . İşbu Sözleşmede “Şirket” ya da “biz” ya da “bizlere” olarak anılacaktır. Son olarak Sözleşmede, Site, içinde mevcut olan tüm ürün ve de olmak üzere hizmetler ile beraber “Hizmet” olarak ifade edilmektedir. Bu Sözleşme’nin, iş bu vesileyle bizim tarafımızdan Hizmet bildirilen ya da herhangi başka şekilde tarafınıza sağlanan ilave hüküm ve şartları da atıf yolu ile içerdiğini unutmayın.
HİZMETİ KULLANARAK, BU SÖZLEŞME’Yİ AKDETMEK İÇİN YASAL YAŞTA OLDUĞUNUZU (Kİ BİRÇOK ÜLKEDE BU YAŞ 18’DİR) DOĞRULAMIŞ OLUYORSUNUZ.

Hizmet Üzerinden Sunulan Bilgiler: Hizmet üstünden sunduğunuz bilgiler Şirketin Gizlilik Politikası’na https://www.yurtisi.com.com/gizlilik-sozlesmesi (“Gizlilik Politikası”) tabi olacaktır. Ürün İlanları ve diğer Sunumlar da (aşağıda tanımlandığı üzere) olmak üzere Hizmetle ilişkili olarak sunduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu ve doğru kalacağını ve bu tür bilgileri gerektiği şekilde doğru biçimde saklayacağınızı ve güncelleyeceğinizi beyan ve tekeffül edersiniz.
https://www.yurtisi.com.com/gizlilik-sozlesmesi adresinde bulunan ve ara sıra tarafımızca güncellenen Site kulanım koşullarına uyacağınızı kabul etmektesiniz. Site kullnım koşulları, diğer hususların beraberinde, yasaklanmış maddeler ve ürünler, yasaklanmış hizmetler listemizi ve davranış kurallarımızı içermektedir.
Kayıt; Kullanıcı Adları ve Parolalar: Hizmetin tümünü ya da bir kısmını kullanabilmek için kayıt yaptırmanız gerekebilir. Kayıt sırasında bizlere vermiş olduğunuz kullanıcı adı, şifre ya da diğer bilgileri reddedebilir ya da değiştirmenizi talep edebiliriz. Kullanıcı adınız ve şifreniz hesabınızın bilgileridir ve gizli tutulmalıdır. Hesap bilgilerinizi kullanarak kaydettiğiniz tüm hesaplardaki tüm faaliyetlerden sorumlusunuzdur. Hesap bilgilerinizin gizliliğinin ihlal edildiğine inanıyorsanız bizlere derhal bildirimde bulunmalısınız. Eğer bir sosyal ağ ağı kullanarak kaydolursanız, bizi kayıt işlemleriniz ile bağlantılı olan sosyal ağ ağından edindiğimiz bilgilerinize Gizlilik Politikamız uygun olarak erişmeye, kullanmaya, ifşa etmeye ve saklamaya dair yetkilendirmiş olursunuz.
Ürün İlanları: Hizmet, kullanıcıların ürünler için ilan (“Ürün İlanları”) koyabilecekleri ve bunlara göz atabilecekleri bir forum içermektedir. DIŞINDA OLMAK ÜZERE, BU ÜRÜN İLANLARI TARAFIMIZDAN DEĞİL, KULLANICILAR TARAFINDAN SAĞLANMAKTADIR. HERHANGİ BİR ÜRÜN, VEYA HİZMET SATMAMAKTA, KİRALAMAMAKTA VEYA DİĞER BİR ŞEKİLDE MEVCUT KILMAMAKTAYIZ. SÖZ KONUSU İLANLAR, (İŞBU SÖZLEŞMEDE YER HÜKÜMLER DIŞINDA) ÜRÜN İLANLARI İÇİN SORUMLU VEYA MESUL DEĞİLİZ VEYA SÖZ KONUSU ÜRÜN İLANLARI ŞİRKET TARAFINDAN HERHANGİ BİR TEKLİF TEŞKİL ETMEMEKTEDİR. LÜTFEN BİR ÜRÜN İLANI SATIN ALIRKEN, SATARKEN, KİRALARKEN VEYA KİRAYA VERİRKEN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE HERHANGİ BİR ÜRÜN İLANINA İLİŞKİN İŞLEME İŞTİRAK EDERKEN VEYA ÜRÜN İÇİN ÖDEME YAPARKEN VEYA ALIRKEN DİKKATLİ VE SAĞDUYULU DAVRANINIZ.
Herhangi bir Ürün İlanının Hizmet aracılığı ile mevcut olması ya da reklamının yapılması Ürün İlanına ya da bunun sağlayıcısına onay vermiş olduğumuz manasına gelmeyecektir. Herhangi bir Ürün İlanına ya da kullanıcıya ilişkin herhangi bir garantimiz bulunmamaktadır. Herhangi bir Ürün İlanına ya da Ürün İlanının mevcudiyetine ilişkin bilgiler daha önce bildirilmeksizin her an değiştirilebilmektedir. Ürün İlanlarının konusunun pazarlanması, tanıtımı, satışı, satın alınması, teslimatı, teslim alınması, elde bulundurulması ve kullanılması ile alakalı yürürlükte bulunan kanunları öğrenmeli ve bunlara riayet etmelisiniz. Herhangi bir sebeple herhangi bir Ürün İlanını kaldırma hakkımız daima saklıdır.
Ürün İlanı yayınlamak ve herhangi bir Ürün İlanı ile alakalı herhangi bir işlem yapmak ya da herhangi bir devir hayata geçirmek için gerekli tüm yetki ve izinlere sahip olduğunuzu beyan edersiniz.
Sunumlar: Sizi bireysel olarak tanımlamak için kullanılabilecek bilgileri Ürün İlanları, , profil sayfalarının yaratılması, forumlara sunum yapma, sosyal ağ aracılığı ile bağlanma, mesaj panoları, sohbet, yorum yapma ve Hizmetin diğer interaktif kanalları aracılığı ile sunabilirsiniz (her biri “Sunum”). Her bir yaptığınız Sunumdan sorumlusunuz. Sunumların herhangi bir üçüncü kişi tarafından kullanımı ya da kötüye kullanımı (dağıtılması da dahil) üstünde hiçbir şekilde kontrol sahibi olmadığımız gibi sorumlu da değiliz.
Lisans: Sunumlarınız mülkiyeti size aittir fakat yaptığınız her bir Sunum için bizlere size ya da herhangi bir üçüncü tarafa hiçbir ilave ödeme yapılmaksızın; her bir Sunumu çoğaltmak, yaymak, sunmak ve sergilemek (halka açık olarak ya da diğer bir şekilde), her bir Sunumun türev çalışmalarını yaratmak, her bir Sunumu uyarlamak, değiştirmek ve başka yollarla kullanmak ya da bu tür Sunumu şimdi bilinen ya da ileride geliştirilecek herhangi bir formatta ya da medyada ve herhangi bir amaçla (tanıtımlar gibi promosyon amaçlı olanlar da olmak üzere) analiz etmek ve kullanmak üzere bizlere dünya genelinde, telifsiz, bütünüyle ödenmiş, münhasır olmayan, devamlı, geri alınamaz, devredilebilir ve her şekilde alt lisanslanabilir (çoklu aşamalar üzerinden) bir lisans vermektesiniz.
Buna ilave olarak, bizlere Hizmete ilişkin ya da diğer bir şekilde bir fikir, tavsiye, teklif ya da diğer bir malzeme (“Geri Bildirim”) sağlarsanız söz konusu Geri Bildirim, Sunum olarak kabul edilecektir ve işbu vesileyle söz konusu Geri Bildirimin gizli olmadığını ve söz konusu Geri Bildirim’i bizlere sunmanız bonservis bedeli olmadan, talep olmaksınız verilmiş ve herhangi bir sınırlı olmaksızın yapılmış olduğunu, bizim üzerimizde herhangi bir yükümlülük yaratmadığını kabul ve beyan etmektesiniz.
Bu bölümde verilen bütün lisansları vermek için gerekli tüm haklara ve mülkiyete sahip olduğunuzu ve Hizmet aracılığı ile ya da Hizmetle bağlantılı olarak sağladığınız Sunumlarınızın ve bunları sunumunuzun eksiksiz ve doğru olacağını, hileli ve haksız olmadığı gibi başka herhangi bir biçimde yürürlükte olan bir yasayı ya da üçüncü bir tarafın hakkını ihlal etmediğini beyan ve taahhüt etmektesiniz. Her türlü “Manevi hak”lardan ve veya Gönderiler ile alakalı malzemelerin eser sahipliği sıfatı ya da bütünlükleri ile alakalı herhangi bir hukuk kavramı uyarınca yürürlükte olan herhangi bir yasa altında sahip olacağınız haklarınızdan iş burda gayri kabili rücu feragat etmektesiniz.
Gözetim:Gönderilerinizi, Hizmette görünmeden önce ya da sonra (böyle bir zorunluluğumuz olmasa dahi) (direk olarak ya da bir yazılım kullanarak) denetleyebilir, değerlendirebilir, değiştirebilir ya da kaldırabiliriz veya Hizmete erişiminizi ve kullanımınızı değerlendirebiliriz. Gizlilik Politikamıza tabi olarak, Hizmet’e erişiminiz ve Hizmet’i kullanımınız ile alakalı bilgileri herhangi bir kişiye herhangi bir neden ya da amaçla açıklayabileceğimizi kabul etmektesiniz.
8.İşbu Sözleşmeye uymanız koşuluyla ve Şirketin Siteyi kullanmanıza izin vermiş olduğu süre boyunca işbu Sözleşme kapsamında Sitede size erişimini sağladığımız herhangi bir bölümün tek bir (1) kopyasını, herhangi bir cihazda ticari olmayan kişisel kullanımınız için görüntüleyebilirsiniz.
Şirketin Mülkiyet Hakları: Mülkiyet hakları ile ve kanunlarla korunan Hizmete sahibizdir. Ticari ünvanlarımız, ticari markalarımız ve hizmet markalarımız www.yurtisi.com ve ilişkili her bir logoyu içermektedir. Hizmette bizlere ait olmayan tüm ticari unvanlar, ticari markalar, hizmet markaları ve logolar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Ticari unvanlarımızı, ticari markalarımızı, hizmet markalarımızı ya da logolarımızı, bizlere ait olmayan herhangi bir ürün ya da hizmetle bağlantılı olarak ya da karışıklığa yol açabilecek bir biçimde kullanamazsınız. Hizmette yer alan hiçbir şey, sahibinin açık yazılı izni olmaksızın ticari ünvan, ticari marka, hizmet markası ya da logoyu kullanma hakkı vermiş olduğu şekilde yorumlanmamalıdır.
Üçüncü Taraf Materyalleri: Hizmeti kullanımız ile Ürün İlanları ve diğer Sunumlar da dahil üçüncü şahıslar tarafından sunulmuş olan belirli bilgilere, ürünlere, hizmetlere ve diğer materyallere (“Üçüncü Taraf Materyalleri”) erişebilir ya da söz konusu Üçüncü Taraf Materyallerinin gönderilmesine ya da iletilmesine izin verilebilmektedir.
Üçüncü Taraf Materyallerini kontrol etmemekte ya da onaylamamaktayız ve Üçüncü Taraf Materyallerinden sorumlu değiliz ve bunlar hakkında herhangi bir beyan ve tekeffülde bulunmamaktayız. Üçüncü Taraf Materyallerini gözlemlemeyebiliriz ve herhangi bir zamanda, Hizmet üzerinden Üçüncü Taraf Materyallerine erişimi önleyebilir ya da devre dışı bırakabiliriz., Hizmet üzerinden Üçüncü Taraf Materyallerinin mevcudiyeti, söz konusu Üçüncü Taraf Materyalleri sağlayıcısını onayladığımız ya da Üçüncü Taraf Materyalleri sağlayıcısı ile herhangi bir ilişkimiz olduğunu göstermemektedir.
ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİNİ RİSKİ SİZE AİT OLMAK ÜZERE KULLANMAKTASINIZ, VE KULLANIMINIZ BU ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİNE UYGULANAN İLAVE HÜKÜM VE POLİTİKALARA TABİ OLACAKTIR (ÖRNEĞİN SÖZ KONUSU ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİNİN SAĞLAYICILARININ HİZMET KOŞULLARI VEYA GİZLİLİK POLİTİKALARI).
Promosyonlar: Hizmet üzerinden sunulmakta olan çekilişler, yarışmalar, piyangolar, anketler, oyunlar ya da benzer promosyonlar (hep beraber “Promosyonlar”), işbu Sözleşmeden ayrı kurallar tarafından düzenlenebilir. Herhangi bir Promosyona katılıyorsanız, lütfen geçerli kuralları gözden geçiriniz. Promosyon kuralları bu Sözleşme ile çelişirse, ilgili Promosyon kuralları geçerli olacaktır.
GARANTİLERİN SINIRI: UYGULANABİLİR YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE: (A) HİZMET VE HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİ, ŞİRKET TARAFINDAN AÇIK, ZIMNİ VEYA YASAL HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN “OLDUĞU GİBİ”, “OLDUĞU YERDE” VE “BULUNDUĞU YERDE ” TARAFIMIZDAN SİZE SUNULMAKTADIR; VE (B) ŞİRKET, TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, İHLAL OLMAMASI VE MÜLKİYETE İLİŞKİN GARANTİLER DAHİL, HİZMET VE HERHANGİ BİR ÜRÜN İLANINA VE ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİNE İLİŞKİN HERHANGİ BİR GARANTİYİ REDDETMEKTEDİR. (BU BÖLÜMDEKİ VEYA SÖZLEŞMENİN BAŞKA BİR YERİNDEKİ) HER TÜRLÜ RET HEM ŞİRKET HEM BAĞLI KİŞİLERİ, HEM DE AYRI AYRI BUNLARIN HİSSEDARLARI, DİREKTÖRLERİ, GÖREVLİLERİ, ÇALIŞANLARI, BAĞLI KİŞİLERİ, VEKİLLERİ, TEMSİLCİLERİ, LİSANS VERENLERİ, TEDARİKÇİLERİ VE HİZMET SAĞLAYICILARI (HEP BERABER, “BAĞLI ORTAKLIKLAR”) VE AYRI AYRI BUNLARIN HALEFLERİ VE DEVRALANLARI İÇİN DE GEÇERLİDİR.
Hizmetin güncel, eksiksiz, doğru ya da güvenli olduğuna ya da olacağına ya da Hizmete erişimin kesintiye uğramayacağına dair bir garanti vermemekteyiz. Hizmet, bu Sözleşmeyi ihlal eden ya da Sözleşmeyle çelişen yanlışlar, hatalar ve materyaller içerebilir. Bunun yanında, üçüncü şahıslar da Hizmette yetkileri olmadan değişiklikler yapabilir. Böyle bir değişikliği fark ederseniz, lütfen bu değişikliğin ne olduğunun bir tarifini ve Hizmet içerisindeki konumunu info@yurtisi.com adresinden bizimle paylaşınız.
SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI: UYGULANABİLİR YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE: (A) ŞİRKET, HERHANGİ BİR SÖZLEŞME, (İHMAL DAHİL) HAKSIZ FİİL, KUSURSUZ SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR KAVRAM TAHTINDA, KAR KAYBI, VERİ KULLANIMI, DİĞER MADDİ OLMAYAN VARLIKLARIN KAYBI, (HERHANGİ BİR SUNUMUN ÜÇÜNCÜ KİŞİLER TARAFINDAN ELE GEÇİRİLMESİ DAHİL) SUNUM GÜVENLİĞİNİN KAYBINA İLİŞKİN ZARARLAR DAHİL, HERHANGİ BİR DOLAYLI, ARIZİ, BAĞLI, ÖZEL, EMSA VEYA CEZAİ HİÇBİR ZARARDAN, BU ZARAR VEYA KAYIPLARIN OLMA OLASILIĞI ÖNCEDEN BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ SORUMLU OLMAYACAKTIR; (B) YUKARIDA BELİRTİLENLERİ SINIRLAMAKSIZIN, ŞİRKET, BAŞKA BİR HİZMET KULLANICISI İLE UYUŞMAZLIKLAR DAHİL OLMAK ÜZERE, SİZİN HİZMETİ KULLANMANIZDAN VEYA KULLANAMAMANIZDAN, VEYA HERHANGİ BİR ÜRÜN İLANLARINDAN VEYA ÜRÜN İLANLARINA İLİŞKİN İŞLEMLERDEN VEYA DEVİRLERDEN, ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİNDEN, DOĞAN ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR; (C) HİZMET VE ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİ İLE İLGİLİ MEMNUNİYETSİZLİĞİNİZ İÇİN UYGULAYABİLECEĞİNİZ TEK VE MÜNHASIR ÇÖZÜM HİZMETİ KULLANMAYI BIRAKMAKTIR; VE (D) ŞİRKETİN SÖZLEŞMEDEN, (İHMAL DAHİL) HAKSIZ FİİLDEN VEYA BAŞKA TÜRLÜ ORTAYA ÇIKAN TÜM ZARAR, KAYIP VE DAVA SEBEPLERİ İÇİN AZAMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜN TOPLAMI EĞER HİZMETİ KULLANMANIZDAN ÖTÜRÜ TARAFINIZDAN ŞİRKETE BİR ÖDEME YAPILMIŞ İSE BU ÖDEMENİN TOPLAM MİKTARI İLE SINIRLI OLACAKTIR. (BU BÖLÜMDEKİ VEYA SÖZLEŞMENİN BAŞKA BİR YERİNDEKİ) HER TÜRLÜ SORUMLULUK SINIRI (HEM ŞİRKETİN, HEM BAĞLI BAĞLI ORTAKLIKLARI HEM DE AYRI AYRI BUNLARIN HALEFLERİ VE DEVRALANLARI İÇİN GEÇERLİ OLACAKTIR.
Tazminat Uygulanabilir kanunların izin vermiş olduğu en geniş ölçüde; Şirketi, Bağlı Ortaklıklarını, ayrı ayrı her birinin haleflerini ve devralanlarını, (a) Hizmeti kullanımınız ya da Hizmet ile bağlantılı olarak faaliyetleriniz (Sunumlar dahil); (b) Ürün İlanları, Ürün İlanlarına ilişkin işlemler ya da devir ya da Hizmetin diğer kullanıcıları ile aranızdaki uyuşmazlıklar; ve (c) bu Sözleşmenin sizin tarafınızdan ihlali ya da iddia edilen ihlalinden doğan ya da bunlarla bağlantılı tüm iddialar, sorumluluklar, zararlar, hükümler, kararlar, kayıplar, maliyetler, giderler ve ödemeler (avukatlık ücreti dahil) karşında savunmayı, tazmin etmeyi ve zarardan beri kılmayı kabul etmektesiniz.
Fesih: Bu Sözleşme feshedilene kadar geçerlidir. Şirket daima, daha önce uyarıda bulunmaksızın, herhangi bir sebeple ya da sebepsiz olarak Hizmeti kullanmanıza son verebilir ya da askıya alabilir. Böyle bir fesih ya da askıya alma işleminden sonra Hizmeti kullanma hakkınız derhal sona erecektir, ve Şirket Hizmete erişiminizi bloke etmek için teknik ve/ya da diğer önlemler alabilir. Bu Sözleşmenin süresinin sona ermesi ya da feshinden sonra da geçerliliğini koruyacaktır.
Bilgi ya da Şikayetler: Hizmetle ilgili bir sorunuz ya da şikayetiniz var ise lütfen info@yurtisi.com adresine bir e-posta gönderiniz. Aynı zamanda E-posta iletişiminin daima güvenli olmayabileceğini lütfen unutmayınız; dolayısı ile, bizimle olan e-posta yazışmalarınızda kredi kartı bilgilerinizi ya da diğer hassas bilgilerinizi eklememenizi tavsiye ediyoruz.
Yetkiye İlişkin Hususlar Hizmet, bazı ülkelerde kullanım için uygun ya da mevcut olmayabilir. Hizmetin kullanılabilirliğini istediğimiz zaman kısmen ya da bütünüyle herhangi bir şahıs, coğrafi bölge ya da yargı alanı ile sınırlayabiliriz.
Değişiklikler: Revize edilmiş Sözleşmeyi, Hizmet üstünden ilan etmek dahil, söz konusu değişiklikleri size makul iletişim araçlarıyla bildirim yaparak bu Sözleşmeyi ara sıra tadil edebiliriz. Söz konusu değişiklikler, revize edilmiş, söz konusu değişiklikleri içeren Sözleşmeyi ilan etmiş olduğumuz ya da başka şekilde söz konusu değişikliklerden sizi haberdar ettiğimiz tarihten önce aramızda ortaya çıkmış olan uyuşmazlıklara uygulanmayacaktır.
Bu Sözleşmenin herhangi bir değişiklikten sonra Hizmet’i kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz manasına gelecektir. Yukarıdaki “Son Güncelleme” ifadesi, bu Sözleşmenin en son ne zaman tadil edildiğini belirtir. Herhangi bir sorumluluğumuz olmadan daima Hizmetin tamamını ya da bir kısmını değiştirebilir veya durdurabiliriz; Hizmet’i kullanmak için gerekli ücretleri yükleyebiliriz, değiştirebiliriz ya da kaldırabiliriz; Hizmet kullanıcılarının tamamına ya da bir kısmına fırsatlar sunabiliriz.
Diğer: Bu Sözleşme, sizinle Şirket arasında herhangi bir ortaklık, ortak teşebbüs, işçi- işveren, acente ya da franchise veren-franchising alan ilişkisi yaratmaz ve bu biçimde yorumlanamaz. Bu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün hukuka aykırı, geçersiz ya da herhangi bir sebeple uygulanamaz olduğu tespit edilirse, söz konusu hüküm bu Sözleşme’den ayrılabilir kabul edilecek ve ayrılan bu kısım kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Bu Sözleşme kapsamındaki haklarınızın ya da yükümlülüklerinizin bir kısmını ya da tamamını, daha önce verilmiş açık yazılı onayımız olmadığı sürece temlik edemez, devredemez ya da alt lisanslayamazsınız. Bu Sözleşme kapsamındaki hak ya da yükümlülüklerimizin bir kısmını ya da tamamını, herhangi bir kısıtlama olmaksızın temlik edebilir, devredebilir ya da alt lisanslayabiliriz. Taraflardan birinin bu Sözleşme altındaki ihlal ya da temerrütten feragat etmesi, önceki ya da sonraki ihlal ya da temerrütlerden de feragat olarak addedilmeyecektir. Burada yer alan herhangi bir başlık, alt başlık ya da bölüm başlığı yalnızca kolaylık sağlamak içindir ve kesinlikle herhangi bir kısmı ya da hükmü tanımlayıp açıklamaz. Tekil olarak tanımlanan tüm terimler, çoğul olarak kullanıldığında da uygun olduğu ve aksi belirtilmediği sürece aynı anlama gelecektir. İşbu Sözleşmede “dahil” ibaresinin ya da onun varyasyonlarının herhangi bir biçimde kullanılması “sınırlı olmaksızın” ifadesi tarafından takip ediliyormuş gibi yorumlanacaktır. Bu Sözleşme, işbu Sözleşmede yer alan tüm hüküm ve koşullar olmak üzere, sizinle Şirket arasındaki, Sözleşmenin konusu ile alakalı olan protokolün tamamını teşkil eder ve söz konusu konu ile alakalı olarak sizinle Şirket arasında daha önce ya da eşzamanlı olarak yapılmış olan yazılı ya da sözlü tüm anlaşmaların ya da mutabakatların yerine geçer. Size bildirimler (bu Sözleşmedeki değişikliklere ilişkin bildirimler de olmak üzere) Hizmette ilan edilerek, e-postayla (her koşulda uzantılar içerecek şekilde) ya da normal posta yolu ile yapılabilir. Hiçbir sınırlama olmaksızın, işbu Sözleşme’nin basılı hali ve elektronik ortamda verilen herhangi bir bildirim, bu Sözleşme’den doğan ya da bu Sözleşme ile alakalı olan adli ya da idari işlemlerde, orijinal ve basılı olarak meydana getirilen edilen iş belgeleri ve kayıtların kabul edildiği ölçüde ve aynı koşullara tabi olarak kabul edilebilir olacaktır. Şirket, kontrolü dışındaki herhangi bir sebepten ötürü yükümlülüğünü yerine getirememesinden dolayı sorumlu değildir.
Ödeme
hizmetindeki tüm ödemeler, üçüncü taraf ödeme hizmetleri alıcı ve satıcının sorumluluğundadır.
ALICI TARAFINDAN YAPILAN VEYA SATICI TARAFINDAN ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR ÖDEMEDEN SORUMLU DEĞİLİZ.
Kargo:
Kapsamındaki tüm taşıma faaliyetleri satıcı tarafından yerine getirilecektir.
Satıcı, satmak istediği ürünün gönderilip gönderilmeyeceğine kendisi karar verir. Kargo ücretlerinden, iade kargo ücretlerinden ve kargo ücret bilgisini alıcıya vermekten sorumludur. Yasaklanmış ürünlerin gönderimi sağlanamaz. Tarafımızca hazırlanan Topluluk Rehberi’nde yasaklanmış ürünlerin listesini görebilirsiniz. ( https://www.yurtisi.com ) Yasaklanmış ürünlerin gönderimini sağlamakta olan her bir satıcı Şirket nezdinde oluşan tüm zararlardan sorumlu tutulacaktır.
Haklar ve Yükümlülükler:
• Satıcılar doğru bir biçimde sattıkları ürünü tanımlamak; herhangi bir hasar ya da kusur söz konusu ise bunu açıklamak ve satılan ürünün durumunu doğru bir biçimde yansıtan ürüne ilişkin resimler çekmek zorundadırlar.
• Satıcılar, ürünün taşımasını gerçekleştirmeden önce, ürünün güvenliğinden ve güvenli bir biçimde paketlenmesinden sorumludurlar. Taşıma esnasında hasar gören ürünler bakımından eğer doğru bir biçimde ambalajlama yapılmamışsa, satıcının sorumluluğu söz konusu olacaktır.
• Alıcılar bir satın alma işlemi gerçekleştirirken doğru adres bilgisini sağlamalıdır. Yanlış adres bilgisinden dolayı teslimata ilişkin sorunlar yaşanması halinde, ek maddi giderler Alıcıdan alınabilir.
• Ürün ulaştığında, Alıcının ürünü incelemek ve ürünün tarif edildiği gibi olduğundan emin olmak için 48 saati vardır. Bu süre zarfında Alıcı itirazda bulunabilir. 48 saat içinde herhangi bir itiraz ileri sürmemesi durumunda işlem tamamlanır ve ödeme Satıcıya geçer ve bundan sonrasında başkaca bir iddiada bulunulamaz.
• Alıcılar, yanlış tarif edilmiş veya açıklanmamış hasara sahip her çeşit ürünü tam ücret iadesi ile iade etme hakkına sahiptir. Bu durumlarda ürün, satıcıya iade edilecektir.
• Ne Alıcı ne de Satıcı ’ye ilişkin satışları, konuşmaları veya gönderileri diğer pazaryeri ya da hizmet sağlayıcı platformlara yönlendiremez. Bu durumlarda, Şirket tarafından işlem yapılabilir.
Uyuşmazlıklar:
Bir problemin olması halinde Alıcı, ürünün tesliminden itibaren 48 saat içinde itiraz etme imkânına sahiptir. Uyuşmazlık çözüm Süreci aşağıda belirtilen gibi olacaktır:
Öncelikle Alıcı ve Satıcı sorunu direk olarak kendi aralarında çözmeyi deneyecektir.
Sorun 48 saat içerisinde çözülmemiş ise Alıcı veya Satıcıdan herhangi biri sorunu, sonraki adımlarda her iki tarafla da iletişime geçecek olan www.yurtisi.com Müşteri Hizmetlerine bildirebilir.
Bir uyuşmazlık meydana geldiğinde ve gerekli bilgiler sağlandığında, www.yurtisi.com Müşteri Hizmetleri sorumluluğun kime ait olduğu hakkında bir karar verecek ve gerekli aksiyonları alacaktır.(haksız tarafa haksızlığı izah edilmek sureti ile sorunun çözülmesi sağlanmaya çalışılacaktır.Sorun çözülmediği taktirde haksız tarafın üyeliğinin tek taraflı olarak fes edilmesi hakkını elinde tutmaktadır.)

Yurt Isı - Havalandırma Sistemleri

Adresimiz

Orhan Gazi Mah. (Sanayi Mah)
14. Sokak V2 Blok No : 19
Esenyurt / İstanbul / Türkiye

E-Posta

info@yurtisi.com.tr

Telefon

+90 (212) 623 00 97

Faks

+90 (212) 623 01 03

yurtisi.com

© 2022™ Yurt Isı. Tüm Hakları Saklıdır.
contact-section

 

Design & Powered by weon.